هود اشپزخانه

هود اشپزخانه مانند یک فن کوچک گرداننده هوا عمل میکند و هوای خانه را حین اشپزی کردن تعویض میکند . با رشد تکنولوژی و کوچک تر شدن فضای خانه ها نیاز برای استفاده از هود گرداننده هوا نیز افزایش پیدا کرد . هود ها وظیفه حذف گرما ، بو ، رطوبت و چربی از محیط اشپزخانه را برعهده دارند . غذا و خوراک برای ایرانیان از دیر باز امری مهم بود و همچنان نیز سنت اشپزی کردن ادامه دارد ، برای پختن غذاهای ایرانی مدت زیادی زمان صرف میشود و هود یکی از لوازم ضروری برای لذت بخش تر شدن اشپزی است . امروزه در بازار ایران هود های مخفی یا توکار ، هود شومینه ای  ، هود مورب و هود زیرکابینتی از مدل های پرفروش هود میباشند . به همین جهت بسیار مهم است که هود متناسب با دکوراسیون اشپزخانه و برطرف کننده خواسته تان را انتخاب کنید . در ادامه این مقاله از وبسایت تورنیو پلاس به بررسی انواع هود و ویژگی ها یهود خوب میپردازیم .

هود تورینو پلاس

هود تورینو پلاس یکی از پروفروش ترین هود های ایرانی است و در چندسال اخیر بازار فروش خوبی داشته است . تورینو پلاس در سال 1392 با تکیه بر ظرفیت تولید ملی و نیروی کار جوان ایرانی و استفاده از علم به روز مهندسین متخصص با هدف رونق اقتصادی و تولید هود با کیفیت و  ارزان شروع به کار کرد . این شرکت با سابقه درخشان ده ساله در صنعت تولید لوازم اشپزخانه ، با اتخاذ رویکرد خودکفایی ملی ، رونق تولید امروزه به یکی از بهترین برند های تولید لوازم اشپزخانه مبدل شده است . سیاست تولید در تورینو پلاس مبتنی بر طراحی مدرن و با کیفیت و به کارگیری بهترین کادر متخصص ایرانی و مشاورین خارجی میباشد . تورینو پلاس با حذف واسطه ها و تامین مواد اولیه ارزان و با کیفیت توانسته یکی از تولید کنندگان ارزانترین هود ایرانی باشد . تمام هود  های تورینو پلاس تست های ایمنی را با موفقیت گذرانده اند و گواهینامه های معتبر بین المللی دارند .

انواع  هود اشپزخانه

انواع هود اشپزخانه امروزه بسیار فراوان است و هود ها در سایز ، رنگ و کاربری های مختلف تولید میشوند اما اصول کار کردن همگی یکسان است و موتورو فن مهم ترین قسمت هود میباشد . موتور هود مهم ترین قطعه این دستگاه است که با تامین انرژی مورد نیاز برای چرخش فن هوای داخل خانه را به بیرون میکشد . تمام هود ها از موتور فن و فیلتر ها برای جلوگیری از اسیب به موتور و هواکش تشکیل شده اند در ادامه به شرح انواع هود ها میپردازیم :

هود زیر  کابینتی یا کتابی :

هود زیر کابینتی یا کتابی از یک بدنه که اغلب از جنس فلز استیل میباشد ساخته شده اند . هود های زیر کابینتی یا کتابی از قدیمی ترین مدل های هود هستند و در بسیاری از خانه ها یافت . قیمت مناسب و هزینه نگهداری پایین از مزیت های هود اشپزخانه زیر کابینتی است . هود های کتابی فضای کمی اشغال میکنند و هواکش ان ها داخل کابینت قرار میگیرد . تمیز کردن این مدل هود اسان است . پنل  کنترل ان در قسمت جلویی نمایان است . تورینو پلاس یکی از تولید کنندگان هود های زیر کابینتی با کیفیت و زیبا است .

هود شومینه ای یا دیواری :

جنس هود های شومینه ای یا دیواری ترکیبی از استیل و شیشه میباشد . این هود ها روی دیوار نصب میشوند و دارای بدنه ای پهن با دودکشی باریک و بلند که لوله خرطومی از ان رد میشود هستند . این هود هارا دودکش دیواری نیز مینامند زیرا طرح های ان ها از نظر شکل به یک دودکش سنتی شباهت دارند . این هود ها نسبت به هود هایی که داخل کابینت قرار مگیرند فضای بیشتری اشغال میکنند و برای اشپزخانه های بزرگ مناسب اند . هود های شومینه ای گران تر از هود های دیواری هستند . اگر در اشپزخانه تان و بالای اجاق گاز کابینتی برا ی نصب هود کتابی ندارید ، هود های دیواری بهترین گزینه هستند .

هود مورب :

هود مورب از جنس شیشه سیکوریت با هواکش باریکی از جنس فلز است . هود مورب به دیوار نصب میشود و یکی از  جدید ترین مدل های هود میباشد . هود های مورب به علت بزرگ بودن مناسب اشپزخانه های بزرگ است . انتخاب مناسبی برای برای اشپزخانه هایی است که بالای اجاق گاز کابینت ندارند . این هود ها شیشه ای هستند و طراحی بسیار مدرن و زیبایی دارند .

هود مخفی یا توکار :

هود های مخفی یا توکار داخل فضای کابینت و بالای اجاق گاز قرار میگیرد ، در واقع هود های مخفی طراحی مدرن تری از همان هود های کتابی قدیمی است . هود های توکار فضای بسیار کمی اشغال میکنند و مناسب اشپزخانه های کوچک و مدرن هستند . پنل کنترل ان ها اغلب لمسی است وروی لبه نازک بیرونی قرار دارد . بدنه این هود ها از جنس فلز ساخته شده است .

هود جزیره ای :

هود جزیره ای از ترکیب استیل و شیشه سیکوریت ساخته شده است . از نظر طراحی هود های جزیره ای مشابه هود های دیواری یا شومینه ای است اما برای نصب نیازی به دیوار یا کابینت ندارد و به سقف اشپزخانه متصل میشود . هود های اشپزخانه نسبت به سایر مدل های هود گران تر هستند و مناسب اشپزخانه هایی هستند که اجاق گاز در وسط و روی کابینت جزیره قرار دارد . هود های جزیره ای اغلب دارای طراحی مدرن و رنگ های براق اند و گزینه ای ایده ال برای اشپزخانه های مدرن و گران قیمت هستند .

هود کشویی :

 هود کشویی از مدل های جدید و مدرن است که بخشی از ان به عنوان یک کشو باز و بسته میشود . این هود نیز مانند هود مخفی به صورت توکار وداخل کابینت و بالای اجاق گاز قرار میگیرند و تنها بخشی از ان که شامل صفحه هود و مکش وکشوی هود است دیده میشود . اغلب دکمه پاور ندارند و با بیرون کشیدن صفحه به صورت خودکار روشن میشوند .

خرید اینترنتی هود اشپزخانه تورینو پلاس :

خرید اینترنتی هود اشپزخانه  کاری بسیار دشواری است زیرا با دقت نکردن در مطالعه توضیحات محصول یا خرید هود بی کیفیت ضرر بزرگی خواهید کرد . شرکت تورینو پلاس با استفاده از بستر اینترنت و ایجاد امکان خرید اینترنتی هود اشپزخانه تورینو پلاس این نگرانی را برطرف کرده است . در وبسایت تورینو پلاس میتوانید با مطالعه کامل توضیحات محصول از ویژگی های ان مطلع شوید و انتخابی مناسب کنید . در ساخت محصولات تورینو پلاس از مواد اولیه وارداتی و درجه یک استفاده میشود و کیفیت هود های تورینو پلاس تضمین شده است . تمام محصولات تورینو پلاس کم مصرف  و دارای علامت استاندارد ایران هستند . همچنین با خرید اینترنتی هود اشپزخانه  تورینو پلاس از ده سال خدمات پس از فروش بهره مند خواهید . وبسایت تورینو پلاس  نماد اعتماد الکترونیک و نماد ثبت ملی دارد که شمارا از خرید خود مطمعن میکند . تورینو پلاس با بهره گیری از سیستم ارسال سفارشات سریع و همکاری با چندین شرکت ارسال مرسوله به سراسر ایران نظر دارد حداقل زمان ارسال و تحویل مرسوله را در بین فروشگاه های اینترنتی داشته باشد .