ترموکوپل چیست؟

ترموکوپل

تابحال فکر کردید اگر بعد از خاموش شدن شعله اجاق گاز ، جریان گاز قطع نشود چه اتفاقی میوفتد ؟ یکی ازشایع ترین دلایل نشت گاز و به دنبال ان انفجار خانه یا مسمومیت با گاز شهری به علت قطع نشدن جریان گاز شهری اتفاق میوفتد . ترموکوپل یکی از بهترین خدمات علم به بشریت بود . در واقع ترموکوپل نقش همان حسگر هایی را دارد که متوجه خاموش شدن شعله اجاق گاز میشوند وجریان گاز به دنبال ان ها قطع میشود . استفاده از ترموکوپل ایمنی اجاق های گاز را از نظر پیشگیری از اتش سوزی چندین برابر کرده است .
تورینو پلاس در تولید تمام اجاق گاز های خود از سیستم ترموگوپل استفاده میکند که تضمین کننده ایمنی شما مشتریان عزیز باشد . در ادامه با مقاله ترموکوپل در سایت تورینو پلاس همراه باشید تا راجب نحوه کار ترموکوپل بیشتر بدانیم .

ترموکوپل چیست ؟

از ترموکوپل در تولید اجاق گاز ، بخاری ، ابگرمکن و سایر لوازم خانگی که با اتش گرما تولید میکنند استفاده میشود . دو فلز غیرهمجنس باظرفیت های گرمایی متفاوت و مقاوم در برابر حرارت های بالا در ساخت ترموکوپل کاربرد دارند ، که به کاهش اکسیژن هوا در اثر سوختن واکنش میدهند . این دو فلز غیرهنجنس از یک سر بهم متصل اند و تا مادامی که شعله گاز روشن باشد جریان الکترکی را برقرار میکنند و از خاموش شدن شعله جلوگیری میکنند .
ترموکوپل و بوبین مکمل یکدیگر هستند در واقع ترموکوپل در دمای بالا چند میلی ولت برق تولید میکند و این برق به بوبین منتقل میشود و بوبین را فعال میکند . بوبین یک میدان مغناطیسی است که با فعال شدن ان مسیر گاز باز میشود . در اجاق گاز هایی که با این سیتم کار میکنند باید ولوم را به سمت پایین فشار داده و حدود یک دقیقه نگه دارید تا بوبین به صورت دستی فعال شود . ترموکوپل ها اغلب مقاوم اند و مگر در موارد استفاده های شدید و طولانی خراب نمیشوند . تورینو پلاس در تولید اجاق گاز های خود از ترموکوپل های مقاوم و با کیفیت استفاده میکند که تا حد امکان ایمنی مصرف کنندگان عزیز را تامین کند .

انواع ترموکوپل

ترموکوپل ها به علت جنس و الیاژ متفاوت به شش دسته تقسیم میشوند :
ترموکوپل نوع K،ترموکوپل نوعE،ترموکوپل نوع Jو ترموکوپل های نوع RS-B
پرکاربردترین نوع ترموکوپل برای اجاق های گاز نوع Kمیباشد ،زیرا الیاژی از نیکل و کروم است که برای محافطت با پوششی از جنس سرامیکی پوشیده شده .

ترموکوپل اجاق گاز چیست ؟

ترموکوپل به همراه بوبین در اجاق گاز وظیفه افزایش ایمنی را دارند . امکان دارد به سبب وزش باد یا سرریز شدن غذا شعله گاز خاموش شود و گاز شهری به هوای خانه ازاد شود ،به دنبال تجمع گاز شهری در خانه با کوچک ترین جرقه حتی فشردن کلید های روشنایی انفجار و اتش سوزی رخ دهد .
ترموکوپل قطعه کوچکی است که در کنار مشعل اجاق گاز قرار دارد و به دنبال خاموش شدن شعله جریان الکتریکی ترموکوپل قطع میشود و میدان مغناطیسی بوبین از بین میرود . با از بین رفتن میدان مغناطیسی بوبین فنر پشت بوبین ازاد شده و جریان گاز شهری قطع میشود و خطر نشت گاز از بین میرود . با پیشرفت تکنولوژی و کوچک تر شدن خانه و تبدیل اشپزخانه به یکی از محیط های داخلی خانه خطر افزایش اتش سوز به دنبال پخت و پز در کنار وسایل اشتعال پذیر منزل بیشتر شد . ترموکوپل ها با کنترل جریان گاز تا حد زیادی توانستند اسن خطر را مرتفع کنند .
تورینو پلاس با ده سال سابقه متمرکز در تولید لوازم خانگی سعی بر این دارد که علاوه بر زیبایی و طراحی شیک محصولات خود به ایمنی مشتریان نیزبها دهد . در همین راستا در جهت تولید اجاق گاز ترموکوپل دار قدم برداشت و اجاق گاز های ترموکوپل دار ارزان را روانه بازار کرد .

مزایای ترموکوپل

– افزایش ایمنی اجاق گاز
-طول عمر بالا و عدم واکنش با عناصر شیمیایی و گرمت
-راندمان بالای کنترل دما
-خاموش شدن سریع جریان گاز
-راحتی تعویض حتی در خانه
اما یکی از بزرگترین مشکلات ترموکوپل ها قابل تعمیر نبودن انهاست ، به صورتی که اغلب تعمیرکاران اجاق گاز ترجیح میدهند قطعه ترموکوپل را تعویض کنند . با این حال جای نگرانی نیست ،ترموکوپل های استفاده شده در اجاق گاز های تورینو پلاس بسیار با کیفیت هستند و طول عمر طولانی دارند . فلز استفاده شده در این ترموکوپل ها با مواد شیمیایی واکنش نمیدهد و مقاومت گرمایی بالایی دارند .

تعمیر ترموکوپل اجاق گاز رومیزی

ترموکوپل ها نقش مهمی درایمنی وسایلی که با گاز شهری کار میکنند دارند . در صورت خرابی ترموکوپل بعد از خاموش شدن شعله به خاطر وزش باد یا سرریز شدن غذا همچنان جریان گاز شهری ادامه خواه داشت و نشت گاز به فضای خانه سبب انفجار و اتش سوزی خواهد شد . بسیاری از اوقات دلیل روشن نشدن یا روشن نماندن اجاق گاز خرابی ترموکوپل میباشد . برای تشخیص خراب بودن ترموکوپل کافیست شیر ورودی گاز شهری را ببندید ، سرگاز را بردارید و ترموکوپل که در نزدیکی شعله است را بیابید . سوختگی در محل اتصال دو میله ترموکوپل یا فاصله گرفتن این دو میله میتواند نشان دهنده خرابی ترموکوپل باشد . همچنین خراب بودن واشر دو میله بیرونی و درونی بوبین نیز میتواند دلیل درست کار نکردن ترموکوپل باشد . تعمیر ترموکوپل اجاق گاز کار د شواریست و نیاز به جوشکاری در دمای بالا دارد ، توصیه میکنیم ترموکوپل را کاملا تعویض کنید و برای این کار از متخصصین تعمیر اجاق گاز کمک بگیرید .

ارزان ترین اجاق گاز ترموکوپل دار

تورینوپلاس شرکت تولید کننده لوازم خانگی میباشد که از سال 1394 به طور تخصصی در زمینه ساخت اجاق گاز های ترموکوپل دار با کیفیت و ارزان فعالیت میکند . اجاق گاز های ترموکوپل دار تورینو پلاس با طراحی منحصر به فرد و اروپایی و استفاده از مواد اولیه با کیفیت و خارجی یکی از بهترین و ارزان ترین اجاق گاز های شیشه ای ترموکوپل دار ایرانی را روانه بازار کرده است . شما مشتریان عزیز میتوانید با بررسی محصولات موجود در وبسایت تورینو پلاس و مطالعه توضیحات محصول با توجه به نیاز خود از بین اجاق گاز های تورینو پلاس انتخاب کنید و ثبت سفارش کنید .

اجاق گاز های ترموکوپل دار تورینو پلاس
شرکت تورینو پلاس تولید کننده انواع اجاق گاز های رومیزی ترموکوپل دار میباشد . تورینو پلاس با تکیه بر تکنولوژی روز دنیا و تکیه بر تجربه ده ساله در تولید لوازم خانگی اشپزخانه ،بهترین اجاق گاز های رومیزی ترموکوپل دار را روانه بازار کرده است . اجاق گاز های رومیزی تورینو پلاس در انواع اجاق گاز های رومیزی شیشه ای ، اجاق گاز های رومیزی ترموکوپل دار ، اجاق گاز های رومیزی پنج شعله و اجاق گاز های رومیزی استیل در وبسایت موجود میباشد . با خرید از تورینو پلاس از کیفیت و ایمنی محصول مطمعن خواهید بود و از خدمات پس از فروش محصولات برخوردار خواهید شد .

ترموکوپل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --